Rozhovor s Tomášem Berkou

(po sezóně 2008/2009)

Tomáši, můžeš nám říct, jaké byly Tvé fotbalové začátky a je pro Tebe futsal lepším sportem než fotbal?

S fotbalem jsem začínal v Kyjově v přípravce, kde jsem se poprvé setkal s některými nynějšími spoluhráči. Zápasy na trávě mi ale moc neseděly, hlavně kvůli velkému prostoru a velkým bránám, proto mě to táhlo více do haly a na menší hřiště. Futsal byl ze začátku jen zábavou s kamarády a ve škole, tajně jsem snil o tom, že ho někdy budu hrát aktivně. Když jsem se dozvěděl o Hurá Teamu a dostal příležitost, neváhal jsem ani chvíli.

 

Máš za sebou první sezónu. Jaké jsou Tvé dojmy? A jak hodnotíš úroveň soutěže?

Před sezónou jsem byl hodně optimistický, viděl jsem kolem sebe spoustu šikovných a nadaných hráčů, byl jsem ale kapitánem varován, že až půjde do tuhého, nebude to tak jednoduché, a to se bohužel potvrdilo. Rozjezd byl přitom dobrý, ale pak přišla série proher, zbytečné hádky, zkrátka zlom. To bylo rozhodující asi.

 

V týmu jste dva brankaři. Jak spolu vycházíte?

Pája je zkušený gólman a ze začátku mi hodně pomohl, něco jsem od něj i odkoukal, jsem rád že je v týmu, podporujeme se navzájem a tak by to mělo být.

 

V čem vidíš hlavní neúspěch týmu?

Hlavní důvod je, že uvnitř týmu není autorita, která by zvládla vypjaté situace, dále pak méně zkušeností než ostatní týmy, zbytečná nedisciplinovanost, a někdy i bohužel malá vůle po vítězství. Doufám že na tom do příští sezóny zapracujeme.

 

A na závěr nám řekni, koho vidíš na vítěze soutěže a proč?

Myslím že vyhraje Veselský výběr, teď hodně posílili, takže asi budou mít ambice na celkové vítězství.

 

Díky za rozhovor.