5. Kolo - Shrnutí trenéra

06.12.2009 20:48

Co nás zatím charakterizuje v tomto ročníku OFL, tak jsou to výkony jak na houpačce, jednou jsme dole a jednou jsme nahoře. Po minulém fiasku, kdy předvedená hra těžce pokulhávala, jsme v 5. kole předvedli zatím náš nejlepší výkon, co se aspoň týče hry v prvním poločase, který jsme sehráli více jak dobře. Kdyby se nám ještě podařilo střelit více branek, bylo by to z naší strany téměř na výbornou. Co se zlepšilo oproti minulému kolu, tak to byla hra bez míče, neustálá nabídka, chození pro míče, rychlé narážečky, to všechno mělo vliv na to, že jsme téměř celý poločas hráli na polovině soupeře a dostávali se často do zakončení. Kdyby se k tomu přidala ještě trochu větší razantnost, mohl být poločasový výsledek ještě vyšší, tak skončil pouze 2:0 v náš prospěch. Druhý poločas začal menším náporem soupeře ze Ždánic, ale zakrátko jsme i my navázali na hru v prvním poločase. Bohužel pro nás jsme se nevyvarovali chyb a soupeř v průběhu druhého poločasu výsledek srovnal na 2:2 a v dalším průběhu se dostal do vedení 3:2. Naši hru to ale nepoznamenalo a před koncem utkání jsme vyrovnali na konečných 3:3. Co musím vyzdvihnout, tak výkon celého mužstva, že i za nepříznivého stavu hrálo minimálně na remízu a šlo za získáním bodů, což se nám nakonec podařilo. Když bych měl shrnout celé utkání, tak si myslím, že jsme měli na 3 body a výhru bychom si i zasloužili, ale podle toho jak se vyvíjel druhý poločas, tak je pro nás bod zlatý, protože i soupeř prokázal svoji nespornou kvalitu, kdy dokáže být v každé situaci nebezpečný. V čem naopak vidím zklamání, tak ve výkonu rozhodčích. Měli by posuzovat hru dle pravidel futsalu, přinejmenším se o to snažit a ne pouštět i ostré zákroky a posuzovat to jak velkou kopanou. Tady cítím zatím slabinu v celém probíhajícím ročníku. Většina hráčů chce hrát fotbal a ne počítat šrámy na těle a tím, že to rozhodčí pouští, tak hra trpí.