10. Kolo - Shrnutí

25.01.2010 10:59

V jediném zápase tohoto víkendu nás nečekal lehký úkol, cílem bylo Dubňany porazit a udržet si tak dostatečný náskok zaručující play off. Před utkáním nás potkala nepříjemnost v podobě onemocnění obou golmanů, ale naštěstí máme luxus v podobě Cahlátora, který se tak postavil do brány a ukázal, že chytat ještě nezapomněl. Start zápasu nám co se týče herní aktivity vyšel, bohužel z několika šancí se nám povedlo dát jen jednu branku, Vacim po chybě soupeře. Pak se dostali ke slovu hosté, problémy nám dělal hlavně technicky dobře vybavený Žurovec. Ten byl u obou akcí Dubňan, které vedly k obratu utkání. Neztratili jsme ale hlavu a po pěkné přihrávce od Bůži ještě do poločasu srovnal Méďa.
Po změně stran jsme měli více ze hry, Dubňany hráli slušně směrem dopředu, ale vzadu to měli hodně otevřené, po pěkné akci na pár doteků dával Lochec do prázdné na 3-2. Pak jsme ale nedokázali z několika brejků přidat pojistku a soupeř nás málem potrestal, Lochy ale názorně předvedl jak má bránit útočník a zachránil nás na brankové čáře od vyrovnání. Když jsme pak dali postupně čtvrtou a pátou branku byl odpor soupeře definitivně zlomený a na našem kontě další tři body.
Když to shrnu, zápas se musel fanouškům líbit, utkání přineslo celou řadu šancí a jen díky slabší koncovce obou týmů se nezrodil mnohem divočejší výsledek. Řešení finální fáze je to na čem musíme v budoucnu pracovat, hra dozadu není nejhorší, ale směrem dopředu tomu často chybí větší pohyb a zrychlení hry.

Svatopluk Macek

 

Zpět